etapy projektu

WSPÓŁPRACA

Od Państwa oczekiwań uzależniamy zakres wykonywanych usług. Pragniemy dostosowywać się do gustu oraz potrzeb naszych Klientów – zarówno jeśli chodzi o projekt, konieczne konsultacje jak i wsparcie realizacyjne. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i gwarantujemy elastyczne podejście do współpracy.

Pamiętając, że tworzymy przestrzeń do życia i pracy dla naszych Klientów, ich potrzebom i oczekiwaniom podporządkowujemy nasz tok myślenia i kierunki działań projektowych. Siła kreowanych przez nas przestrzeni kryje się nie w poszczególnych elementach składowych, ale w spójnej, przemyślanej całości.

Etap I

Spotkanie wstępne

W trakcie spotkania określamy jakie funkcje ma spełniać projektowana przestrzeń, poznajemy jaki styl życia prowadzi inwestor by dostosować wnętrze do jego potrzeb. Określamy stylistykę jaka najbardziej podoba się klientowi oraz budżet jakim dysponuje. Przedstawiamy galerie zdjęć różnych wnętrz by inwestorowi łatwiej było opisać wnętrze spełniające jego oczekiwania. Dzięki temu możemy przygotować projekt zindywidualizowany będący odpowiedzią na potrzeby klienta.
 

Inwentaryzacja

Wykonujemy dokładne pomiary pomieszczeń, będące bazą do stworzenia rzutów, czyli podstawy projektu. Sprawdzamy rozmieszczenie instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej. Oceniamy możliwość wprowadzenia zmian w rozmieszczeniu pomieszczeń oraz ich funkcji.

Etap II

Projekt funkcjonalny

Przygotowanie dwóch wersji projektu funkcjonalnego do wyboru przez klienta.
 

Przygotowanie wizualizacji wnętrz

Na bazie projektu funkcjonalnego tworzymy wizualizacje wnętrz, które następnie omawiane są z klientem. Wprowadzamy ewentualne zmiany by spełnić oczekiwania klienta.

Etap III

Dobór materiałów wykończeniowych

Po zakończeniu prac nad koncepcją, wybieramy podłogi, farby, elementy wyposażenia pomieszczeń, stolarkę drzwiową itp.
 

Opracowanie szczegółowej dokumentacji projektu

Tworzymy dokładne rysunki z wymiarowaniem oraz widoki ścian niezbędne przy realizacji projektu. W dokumentacji znajduje się również projekt elektryki i ewentualnych przeróbek hydraulicznych oraz c.o. Przekazujemy klientowi projekt w wersji papierowej jak również w formacie pdf.
 

Zestawienie materiałów i elementów wyposażenia

Do dokumentacji technicznej dołączone jest zestawienie materiałów i elementów wyposażenia z uwzględnieniem ilości i cen. Dodatkowo podajemy w sklepy, w których można zakupić dane produkty lub pomagamy przy ich zakupie.
 

Nadzór autorski

Pełnimy funkcję inwestora zastępczego. Nadzorujemy realizację projektu, co wiąże się z częstymi wizytami na budowie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie kontrolować poprawność wykonania przez ekipę remontową wykonanego przez nas projektu.
COPYRIGHT © 2016 RUUMSTUDIO. ALL RIGHTS RESERVED